Üye Girişi Yeni Üyelik Şifremi Unuttum
Konu Başlıkları
- Bayiler
- Hakkımızda
- Gizlilik İlkesi
- Tüketici Hakları
- İletişim Bilgileri
- Güvenlik İlkeleri
- Müşteri Hizmetleri
- Mesafeli Satış Sözleşmesi
Mesafeli Satış Sözleşmesi

KARAAĞAÇ YAYINCILIK


ALIŞVERİŞ SİTEMİZDEN TÜM SİPARİŞLERİNİZİ, YASALARIN GEREKTİRDİĞİ ŞEKİLDE İRSALİYELİ FATURA EŞLİĞİNDE TESLİM EDİLECEKTİR. YAPILAN ALIŞVERİŞLERDEKİ TÜM FİYATLAR TL OLARAK İFADE EDİLMİŞTİR. KDV ORANLARI KİTAPTA %8 DİR. FİYATLARA KDV DAHİLDİR.

 

SİSTEM HATALARINDAN MEYDANA GELEN FİYAT YANLIŞLIKLARINDAN KARAAĞAÇ YAYINCILIK SORUMLU DEĞİLDİR. HATALARIN DÜZELTİMİN DE KRİTER, ÜRÜNÜN PİYASA FİYATI VE O KATEGORİDE VEYA BENZER ÜRÜNLERDE UYGULANAN İNDİRİM VE FİYAT POLİTİKASI GEÇERLİDİR.

 

SÖZLEŞMENİN İMZALANDIĞI TARİHTE VAR OLMAYAN VE ÖN GÖRÜLMEYEN, TARAFLARIN KONTROLLERİ DIŞINDA GELİŞEN, ORTAYA ÇIKMASIYLA TARAFLARDAN BİRİNİN YADA HER İKİSİNİN DE SÖZLEŞME İLE YÜKLENDİKLERİ BORÇ VE SORUMLULUKLARINI KISMEN YADA TAMAMEN YERİNE GETİRMELERİNİ YADA BUNLARI ZAMANINDA YERİNE GETİRMELERİNİ İMKÂNSIZLAŞTIRAN HALLER, MÜCBİR SEBEP (TABİİ AFET, SAVAŞ, TERÖR, AYAKLANMA, MEVZUAT HÜKÜMLERİ, EL KOYMA VEYA GREV, LOKAVT, ÜRETİM VE İLETİŞİM TESİSLERİNDE ÖNEMLİ MAHİYETTE ARIZA...) OLARAK KABUL EDİLECEKTİR. MÜCBİR SEBEP ŞAHSINDA GERÇEKLEŞEN TARAF, DİĞER TARAFA DURUMU DERHAL VE YAZILI OLARAK BİLDİRECEKTİR. MÜCBİR SEBEBİN DEVAMI ESNASINDA TARAFLARIN EDİMLERİNİ YERİNE GETİREMEMELERİNDEN DOLAYI HERHANGİ BİR SORUMLULUKLARI DOĞMAYACAKTIR. İŞBU MÜCBİR SEBEP HALİ 10 (ON) GÜN SÜREYLE DEVAM EDERSE, TARAFLARDAN HER BİRİNİN, TEK TARAFLI OLARAK FESİH HAKKI DOĞACAKTIR.

 

ÖN SİPARİŞTE SATIN ALINAN ÜRÜNLER; ÜRÜN DETAYINDA BELİRTİLEN TARİH İTİBARİ İLE SEVK EDİLMEYE BAŞLANACAKTIR. ÖN SİPARİŞ VE NORMAL STOKLU ÜRÜNLER İLE BİRLİKTE SATIN ALINDIĞINDA ÖN SİPARİŞ`TEKİ ÜRÜN TARİHİ GELDİĞİ ZAMAN BİRLİKTE SEVK EDİLECEKTİR. ÖN SİPARİŞ`TEKİ ÜRÜN SEVK TARİHİ HERHANGİ BİR SEBEPTEN DOLAYI GECİKME DURUMU YAŞANDIĞINDA YADA HERHANGİ BİR SORUNLA KARŞILAŞILDIĞINDA SİZE BU KONU HAKKINDA BİLGİ VERİLECEKTİR. ÖN SİPARİŞ`TEKİ ÜRÜN BELİRTİLEN SEVK TARİHİNDEN ÖNCE STOKLARIMIZA GİRDİĞİNDE O TARİHTEN İTİBAREN SEVK EDİLMEYE BAŞLANIR.

 

GÖNDERİLEMEYEN ÜRÜNLERDEN DOLAYI KAZANDIĞINIZ HAKLAR VE KAZANÇLAR GEÇERLİDİR.

TAHSİLATI YAPILMIŞ BİR SİPARİŞİN TESLİMATI YURTİÇİ KARGO, MNG KARGO VEYA ARAS KARGO İLE GÖNDERİLMEKTEDİR. GENELDE 2-3 GÜNDE TESLİM EDİLMEKTEDİR. KÜÇÜK YERLEŞİM BÖLGELERİNE (MOBİL) HAFTANIN BELLİ GÜNLERİNDE TESLİMAT YAPILDIĞINDAN ÜRÜNLER GECİKMELİ VE MOBİL ÜCRETİ DAHİL EDİLMEKTEDİR. EKLENEN MOBİL ÜCRETTEN KARAAĞAÇ YAYINCILIK `IN BİR İLGİSİ YOKTUR.

 

PAKETLERİNİZİN, ALIŞVERİŞİNİZ SIRASINDA SİZE BELİRTİLEN SÜRELER İÇİNDE TESLİM EDİLMEMESİ DURUMUNDA İLETİŞİM FORMU VE E-POSTA GÖNDEREBİLİRSİNİZ. KARGO ŞİRKETİ TARAFIMIZDAN YA DA MÜŞTERİ TARAFINDAN ARANARAK PAKET TAKİBİ YAPILABİLİR. PAKET TESLİM ALINDIKTAN SONRA TESLİMATÇI FİRMANIN GÖREVİNİ LAYIKIYLA YAPTIĞI KABUL EDİLMİŞ SAYILIR. BU YÜZDEN; TESLİMAT SIRASINDA HASARLI OLDUĞUNU TESPİT EDİLEN PAKETLER KABUL EDİLMEYİP TUTANAK TUTTURULMALIDIR. DAHA SONRA, TUTANAK E-POSTA YOLUYLA BİLDİRİLMELİDİR. KARAAĞAÇ YAYINCILIK, ÜRÜNÜN YENİDEN TESLİMATINI SAĞLAYACAKTIR.

 

ALICA TARAFINDAN VERİLEN HATALI SİPARİŞLERDEN DOLAYI, ÜRÜN DEĞİŞİMİ VEYA İADESİ KARAAĞAÇ YAYINCILIK TARAFINDAN SAKINCALI DEĞİLSE DEĞİŞİMİ YAPILABİLİR. ANCAK GELİŞ – GİDİŞ KARGO ÜCRETLERİ ALICIYA AİTTİR. YAYINEVİ TARAFIMIZDAN YAPILAN HATALARDAN DOLAYI KARGO, GİDİŞ – GELİŞ ÜCRETİ YAYINEVİNE AİTTİR. ANCAK HATALI ÜRÜNÜN MADDİ DEĞERİ KARGO GİDERLERİNE DEĞMEYECEK BİR TUTARDA İSE PARASI İADE EDİLİR. ÜRÜN DE SİZE HEDİYE EDİLİR.

MÜŞTERİ TARAFINDAN HERHANGİ BİR KUSUR BELİRTMEKSİZİN PAKETİN TESLİM ALINMAMASI DURUMUNDA PAKET GERİ İADE OLARAK GELMEKTEDİR. BU DURUMDA GİDİŞ - GELİŞ KARGO ÜCRETİ KESİLEREK KALAN ÜCRETİN İADESİ YAPILIR.

 

MÜŞTERİ, HİÇBİR HUKUKİ VE CEZAİ SORUMLULUK ÜSTLENMEKSİZİN VE HİÇBİR GEREKÇE GÖSTERMEKSİZİN TESLİM ALDIĞI VEYA SÖZLEŞMENİN İMZALANDIĞI TARİHTEN İTİBAREN YEDİ GÜN İÇERİSİNDE MALI VEYA HİZMETİ REDDEDEREK SÖZLEŞMEDEN CAYMA HAKKININ VAR OLDUĞUNU VE CAYMA BİLDİRİMİNİN SATICI/SAĞLAYICIYA ULAŞMASI TARİHİNDEN İTİBAREN MALI GERİ ALMAYI KARAAĞAÇ YAYINCILIK TAAHHÜT EDER... YASAL OLARAK DÜZENLENDİĞİ ŞEKLİ İLE, NİTELİĞİ İTİBARIYLA İADE EDİLEMEYECEK ÜRÜNLER, TEK KULLANIMLIK ÜRÜNLER, KOPYALANABİLİR YAZILIM VE PROGRAMLAR, HIZLI BOZULAN ÜRÜNLER İÇİN CAYMA HAKKI KULLANILAMAZ. BU TÜR ÜRÜNLERDE CAYMA HAKKININ KULLANILMASI, ÜRÜNÜN AMBALAJININ AÇILMAMIŞ, BOZULMAMIŞ VE ÜRÜNÜN KULLANILMAMIŞ OLMASI ŞARTINA BAĞLIDIR. CAYMA HAKKININ KULLANILMASI HALİNDE, FATURA ASLININ İADESİ ZORUNLUDUR. BU BELGELERİN VE ÜRÜNÜN/ÜRÜNLERİN KARAAĞAÇ YAYINCILIK `A ULAŞMASINI TAKİP EDEN 7 GÜN İÇİNDE ÜRÜN BEDELİ MÜŞTERİYE İADE EDİLİR. ANCAK, MÜŞTERİ TARAFINDAN FATURA ASLININ GÖNDERİLMEMESİ HALİNDE KDV VEYA BUNA BENZER YASAL KESİNTİLER MÜŞTERİYE İADE EDİLEMEZ. HER TÜRLÜ ŞİKAYETLERİNİZ İÇİN BİZE 0312 815 15 57 VEYA 0537 872 60 96 DAN ULAŞABİLİRSİNİZ
 
ADRES     : SARAY MAH. KERESTECİLER SANAYİ SİTESİ 4. CAD. NO:40 K.KAZAN/ANKARA
TELEFON : 0312 815 15 57 / 0537 872 60 96